Web o scio testech

Informace, tipy, triky
rady, názory, diskuze
Přihlášení
Registrace
Proč se registrovat
Zapomenuté údaje

Scio testyScio testy jsou testy, které vytváří a vyhodnocuje soukromá společnost SCIO s.r.o. Na základě výsledků těchto testů přijímá své budoucí studenty několik desítek vysokých škol v České republice. Existuje několik typů scio testů. Nejpoužívanější testy jsou OSP (Obecné studijní předpoklady), ZSV (Základy společenských věd) a Matematika. Přehled všech testů najdete v levém menu.

Všechny testy jsou vyhodnocovány tzv. percentilem, který udává procento ostatních účastníků, které jste se svým výsledkem porazili. Hodnota percentilu se tedy pohybuje v rozmezí 0-100. Některé testy (jako např. OSP nebo ZSV) se však skládají z více oddílů; výsledek je potom aritmatickým průměrem percentilů jednotlivých oddílů. Ovšem některé vysoké školy však mohou k určitému oddílu přihlížet více, než k jiným.

Termíny SCIO testů

Termíny SCIO testů jsou vyhlašovány každoročně společností SCIO, s.r.o. Důležité je vědět, že ne všechny termíny jsou uznávané všemi školami a že většina testů se píše pouze v některých termínech. Pro konkrétní informace navštivte nejlépe webové stránky vysoké školy, na kterou se hlásíte. Termíny pro letošní rok jsou stanoveny takto:

  • 10. prosince 2016
  • 3. února 2017
  • 4. března 2017
  • 1. dubna 2017
  • 28. května 2017
  • 27. května 2017

Jak se přihlásit na SCIO testy

Chcete-li absolvovat SCIO testy, musíte se nejprve zaregistrovat na oficiálních stránkách společnosti SCIO, s.r.o, kde si poté objednáte příslušný test(y) v nějakém z termínů, vyberete si místo, kde budete test(y) psát (obvykle krajská města) a celou objednávku zaplatíte. Cena jednoho testu se pohybuje v rozmezí cca 400-900 Kč, podle toho jakou variantu si zvolíte a jak brzno se ke zkouškám přihlásíte. (Čím dříve se přihlásíte, tím budete mít testy levnější.) Ujistěte se také v uživatelském rozhraní na stránkách www.scio.cz, že jste dali souhlas s předáním Vašeho výsledku všem fakultám, na které se hlásíte.Kam dál

Pro informace k jednotlivým zkouškám si vyberte konkrétní test:


Bez ohledu na test můžete také rovnou procházet:

oSCIO.cz - web o scio testech

Internetový server oscio.cz je neoficiální studentský server určený všem, kteří podstoupí, podstoupili nebo se jen zajimají o scio testy. Server slouží k online sdílení publikování názorů a úloh, které návštěvníci sami vymyslí. Je přísně zakázáno vkládat na tento server materiály, jež podléhají autorským právům jiné (fyzické či právnické) osoby, než je sám uživatel, který materiál vkládá. Veškeré služby serveru www.oscio.cz jsou online a zdarma. Tento web není oficiální webem společnosti SCIO, s.r.o.

Kontaktní osoba: Tomáš Horký
Kontakt | O nás | Odkazy | Podpořte nás | Podmínky a pravidla | Obchodní podmínky