Menu Zavřeno

Jak se připravit na Scio testy 2020/2021 na poslední chvíli

Čekají vás Národní srovnávací zkoušky a testy Scio? Nevíte v přípravě kudy kam? Nemějte strach. V následujícím článku se naučíte zaručený postup, jak se připravit na Scio testy.

1. Nepanikařte

Divili byste se, kolik studentů si odkládá přípravu na testy Scio OSP až do poslední chvíle. A mnoho z nich před termínem zpanikaří a řekne si, že už je stejně vše ztraceno. Často se tak vůbec ani nezačnou připravovat. Nestaňte se jedním z nich! I kdyby vám zbýval do zkoušek jediný den, tak ho věnujte přípravě. I u samotného učení se snažte zůstat v klidu. Nemá význam pokoušet se soustředit 5 hodin v kuse. Lidský mozek toho prostě není schopný. Dělejte si pravidelné přestávky a večer před zkouškou neponocujte.

2. Zjistěte si, do čeho jdete

Abyste mohli v testech postupovat efektivně, tak je nesmírně důležité vědět, jak testy OSP vypadají a jaká je jejich struktura. Naučte se to. Nezabere vám to moc času a důsledky mohou být enormní (popis struktury testů naleznete ZDE). Seznamte se s jednotlivými oddíly a s tím, o co v nich jde. Pokud máte více času, tak si projděte i jednotlivé typy úloh.

Vyzkoušejte si úlohy z testů OSP

 Doplňte dvojice dle významu:

______ : PAST = ______ : HMYZPorovnejte hodnoty z pohledu větší/menší za předpokladu, že platí následující vztahy: x − 4 < y , a zároveň:  2x = 6y.

x3
−y3


3. Podívejte se na řešení hlavních typů úloh

Velká část Scio testů stojí jen na několika málo typech úloh. Tím že se naučíte „algoritmy“, jak se tyto úlohy řeší, tak získáte za málo času hodně muziky. V potaz berte hlavně to, kolik úloh od daného typu se v testu vyskytuje. Nemá význam na poslední chvíli řešit typy, od kterých najdete ve Scio testech jenom jednu nebo dvě úlohy. Pokud však máte více času, tak se samozřejmě seznamte i s nimi. Můžete se podívat například na články: Řešte zebry, aneb ovládněte analytický oddílNaučte se řešit slovní úlohy rychle.

4. Nesnažte se slepě řešit úlohy

Pokud budete jako přípravu jen stále řešit další a další úlohy, tak si nakonec opravdu osvojíte všechny znalosti, které u Scio testů potřebujete. Problém je v tom, že vám to zabere velké množství času. V naší učebnici Obecné studijní předpoklady jsme utřídili všechny informace, které musíte znát tak, abychom vám umožnili využít váš čas maximálně efektivně. Můžete také využít našeho osobního doučování přes Skype. Pokud procházíte úlohy na tomto webu, tak si projděte vysvětlení i u těch úloh, které jste sami zvládli. Je možné, že se budou dát vyřešit i rychleji a jednodušeji.

Pssssssst!

V naší učebnici OSP naleznete příkladů k procvičení stovky.

Naučíte se také všechny strategie potřebné strategie a tipy, jak získat skvělý percentil.

Pokud se ptáte: „Jak se připravit na Scio testy?“, tak je učebnice právě pro Vás.

Od 270 Kč

5. Zkuste to znovu

Vysoké školy většinou přijímají uchazeče na základě percentilu z více termínů. I pokud se vám první termín nepovede, tak máme ještě šanci. Dokonce už budete mít výhodu, protože budete vědět, co máte očekávat. Nemá rozhodně cenu se po prvním termínu vzdávat. Když se váš percentil nebude takový, jaký potřebujete, tak si z výsledku nic nedělejte a vezměte to jako cennou zkušenost. Přesto ale věnujte přípravě na první termín maximum. Je pořád dobrá šance, že se vám zkoušky povedou už na poprvé.

Posted in Články, OSP