Úloha ID 809 - test OSP - Verbální oddíl

Úlohu řešilo 132 lidí
Zveřejněno: 14. 3. 2018, 13:26

Jordan Belfort (narozen 9. července 1962) je americký motivační řečník a bývalý burzovní makléř. Byl znám svým bohémským stylem života, častými zkušenostmi s drogami a také akciovými podvody, za které si odseděl 22 měsíců v americké federální věznici. Narodil se v newyorské čtvrti Bronx. Svůj bouřlivý život burzovního makléře zaznamenal v autobiografické knize, která se stala předlohou ke stejnojmennému filmu režiséra Martina Scorseseho. Hlavní postavu Belforta hrál Leonardo DiCaprio. Jeho osobní život byl bouřlivý (drogy, sex s prostitutkami, rozhazování peněz) přesto se snažil usadit a mít rodinu. Jordan byl dvakrát ženatý, jeho první žena byla Denise Lombardo a toto manželství zkrachovalo. Druhá žena, která ho okouzlila svým šarmem, byla Nadini Caridi, s tou má dvě děti. Po své druhé manželce pojmenoval luxusní jachtu.

Tato jachta byla původně postavena pro Coco Chanel v roce 1961. Osud této jachty byl zpečetěn v červnu 1996, poté co Belfort spěchal vyřizovat obchod a naléhal na kapitána jachty, ať ignoruje předpověď počasí. Jachta vyjela do silné bouře, ohrožovaly ji několikametrové vlny, nakonec došlo k potopení jachty u východního pobřeží Sardinie, celá posádka byla zachráněná italskou pobřežní hlídkou. Belfort byl obviněn v roce 1998 z podvodů s cennými papíry a praní špinavých peněz. Jednou z klíčových stop byla snaha Belforta ukrýt peníze ve Švýcarsku na bankovní účet tety své manželky. Jelikož se rozhodl plně spolupracovat s FBI, odseděl si místo původních čtyř let pouhých 22 měsíců ve federálním vězení. Jeho společnost Stratton Oakmont byla FBI zavřena v roce 1999. Od roku 2013 žije na Manhattan Beach v Kalifornii, aby byl blízko svým dětem. V současnosti vlastní společnost na trénink a výchovu kvalitních obchodníků. I přes svou kriminální minulost je vyhledáván klienty pro své schopnosti.

(zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jordan_Belfort)

Které tvrzení vyplývá z uvedeného textu?


Správná odpověď a její vysvětlení od autora

Správná odpověď je: E

 

Vyplývá z věty: Jednou z klíčových stop byla snaha Belforta ukrýt peníze ve Švýcarsku na bankovní účet tety své manželky.

 


Statistiky

Počet návštěvníků, kteří úlohu řešili: 132
Počet návštěvníků, kteří úlohu řešili správně: 88
Procentuální úspěšnost: 67%
Rozložení odpovědí:
Odpověď A: 29 návštěvníků
Odpověď B: 2 návštěvníků
Odpověď C: 9 návštěvníků
Odpověď D: 4 návštěvníků
Odpověď E: 88 návštěvníků