This page needs JavaScript activated to work.

Změny ve Scio testech pro rok školní rok 2017/2018
Jak budou vypadat Scio testy v tomto roce? Co se mění a na co je potřeba dát si pozor? Na to vám odpoví tento článek.


Zobrazení: 3413
Zveřejněno: 17. 9. 2017, 21:58Tento rok potkaly testy OSP po delší době opět výraznější změny. I když se podstata testů nemění, tak je potřeba s nimi počítat. Pocítíte je hlavně, když k přípravě budete chtít použít materiály z minulých let. (Tady na Osciu je veškerý obsah aktualizován, nemusíte se tedy bát.)

V několika posledních letech se testy OSP skládaly ze čtyř oddílů (předtím dokonce z šesti). To se teď ale mění a nově budou oddíly jen dva. Testy budou také časově a obsahově kratší a zmizí některé typy úloh.

V roce minulém vás u Národních srovnávacích zkoušek čekala čtveřice verbální oddíl, kvantitativní oddíl, logický oddíl a argumentační oddíl. Teď se argumentační oddíl přiřazuje k verbálnímu a kvantitativní a logický se spojují do nového analytického oddílu. Pořád platí, že test je časově rozdělen na části a v každé se můžete věnovat jen danému oddílu. Celkový čas testu se ale mění ze 110 minut na minut 80 (35 minut pro verbální oddíl a 45 minut pro analytický oddíl). Protože se ale úměrně zmenšuje počet úloh, tak testy nejsou náročnější.

Naprostá většina úloh zůstává naštěstí stejných. Mění se tedy opravdu jen jejich počet. V následující tabulce naleznete přehled změň pro tento rok. Úplně mizí klasické hledání antonym a zůstává jen hledání antonym a synonym ve větách. Ani úlohu se smyšlenou operací, která byla v testech jen jedna, už v žádném oddílu nenajdete.Kam dál