This page needs JavaScript activated to work.

Proč má cenu se na Scio testy připravovat
Někteří studenti se domnívají, že se na testy Obecných studijních předpokladů společnosti Scio nemá cenu připravovat. Vždyť přece nejsou potřeba žádné znalosti. Jaká je ale pravda?


Zobrazení: 16243
Zveřejněno: 7. 1. 2017, 09:23Možná se i vy domníváte, že příprava na testy OSP je jen ztrátou času. Proč byste se měli něco učit, když stejně v testech nebudou žádné konkrétní otázky na to, co víte, nebo co si pamatujete?

Odpověď je poměrně jednoduchá: Aby váš výsledek nezáležel pouze na náhodě!

Je sice pravda, že se nemusíte učit žádná fakta ani data, ale i tak je příprava naprosto nezbytná. Testy OSP totiž mají jasně danou strukturu, která se každý rok opakuje. Je například pevně dané, že úlohy 56 až 66 budou tvořit tzv. zebry. To je typ úloh, který tvoří vždy krátký text a soubor podmínek. Pak následuje několik otázek, které z textu a podmínek vycházejí. Zajímavé je, že většina žáků, kteří se předtím se zebrami nesetkali a nenaučili se je řešit, mívají zřídka kdy nějakou odpověď správně. Naproti tomu ti, které se dopředu naučili, jak se zebrami pracovat, mívají většinou správně všechny tyto úlohy a navíc je dokáží vyřešit v poměrně krátkém čase.

Pokud jste se se zebrami dosud nesetkali, tak naschvál zkuste vyřešit úlohu 539 . Většina žáků, kteří nejsou se zebrami dostatečně seznámeni s ní má poměrně velké potíže. Přesto jde vyřešit poměrně rychle, když víte jak na to.

To stejné platí ale o vlastně o všech typech úloh v testech OSP ale i ostatních Scio testech. Pokud jste se s nimi dopředu seznámili a jste na ně připravení, tak je dokážete mnohem rychleji a budete jich mít více správně, než ti, kteří tak neučinili.

Pokud pořád nevěříte, tak si při přípravě dělejte průběžné záznamy o tom, jak si stojíte. Uvidíte, že se vaše úspěšnost bude prudce zlepšovat.

Pokud se chcete dozvědět více o zebrách, tak si můžete přečíst článek Řešte zebry, aneb ovládněte logický oddíl , nebo si vyzkoušet řešit ZDE.

Matěj VitouchKam dál