Menu Zavřeno

Jaké materiály lze použít k přípravě na testy OSP Scio 2019/2020

Tento rok potkaly testy OSP po delší době opět výraznější změny. I když se podstata testů nemění, tak je potřeba s nimi počítat. Pocítíte je hlavně, když k přípravě budete chtít použít materiály z minulých let. (Tady na Osciu je veškerý obsah aktualizován, nemusíte se tedy bát.)

V několika posledních letech se testy OSP skládaly ze čtyř oddílů (předtím dokonce z šesti). To se teď ale mění a nově budou oddíly jen dva. Testy budou také časově a obsahově kratší a zmizí některé typy úloh.

V minulých letech vás u Národních srovnávacích zkoušek čekala čtveřice verbální oddíl, kvantitativní oddíl, logický oddíl a argumentační oddíl. Pak se argumentační oddíl přiřadil k verbálnímu a kvantitativní a logický se spojily do nového analytického oddílu. Pořád platí, že test je časově rozdělen na části a v každé se můžete věnovat jen danému oddílu. Celkový čas testu změnil ze 110 minut napřed na minut 80 a později na 85. Současné časy jsou 35 minut pro verbální oddíl a 50 minut pro analytický oddíl). Protože se ale úměrně zmenšuje počet úloh, tak testy nejsou náročnější.

Naprostá většina úloh zůstala stejných. Změnil se tedy hlavně jejich počet. V následující tabulce naleznete přehled změň, kterými testy prošli ve školním roce 2017/2018. Úplně zmizelo hledání antonym a zůstává jen hledání antonym a synonym ve větách.

Pokud víte, jaké změny proběhly, neměl by pro Vás být problém použít k přípravě starčí materiály. Vyvarujete se ale materiálům starších než 5 let. Posutpě se totiž mění i náročnost a podoba úloh.

Všechny materiály na Oscio.cz jsou vždy aktualizované pro současnou verzi Scio testů.

Kategorie: Články, OSP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *