Web o scio testech

Informace, tipy, triky
rady, názory, diskuze
Přihlášení
Registrace
Proč se registrovat
Zapomenuté údaje

Proč se registrovat

Důvodů, proč se zaregistrovat na oSCIO.cz - Web o SCIO testech, je celá řada:

  1. Získáte možnost vkládání vlastních úloh a článků - tipů & triků, návodů a názorů.
  2. Vaše přihlašovací jméno na celém serveru Vám bude vyhrazeno, takže máte jistotu, že pod Vaším jménem nebude psát nikdo cizí.
  3. Díky uživatelskému profilu můžete získat pravidelné čtenáře Vašich článků a řešitele Vašich úloh.
  4. Připravujeme také možnost sledování statistik - bude možné sledovat, jako úspěšnost máte při řešení úloh na našem serveru a to včetně porovnání s ostatními uživateli.
  5. V budoucnu také chystáme vytvořit systém PM - tedy soukromých zpráv - pomocí kterých si budete moci komunikovat soukromě s dalšími uživateli tohoto serveru.
Náhodná úloha   |   Odpovědět »

Text  1


Ve snímku DK (David Kopecký) režisérka manželův odkaz vnímá komplexně, jako logický průnik jeho lidských a profesionálních chyb i kvalit. Kopeckého povaha působí stejně extrémně při zařizování bytu i při projektování experimentálního domu ve slovenské Stupavě, který je pravděpodobně architektovou nejznámější realizací. Rodina s malým dítětem, která se musela obejít prakticky bez nábytku, je podřízena stejnému konceptu jako prostý obytný kvádr s transparentní fasádou z velkých skleněných tvárnic.

Ve Stupavě majitel fasádu svého domu nakonec změnil, Bára Kopecká se však manželovi přizpůsobovala, i když nikoli pokorně a bez dialogu. Krásu architekt vždy nadřazoval praktičnosti, a žena neochotná sdílet jeho vizi (a současně schopná prakticky fungovat) by pro něj byla patrně nesnesitelná, podobně jako zákazník odmítající přizpůsobit svou existenci architektově nekompromisní představě.

 (Alena Prokopová, alenaprokopova.blogspot.cz, upraveno)

Text 2

 

Pro nezasvěcené může být objevem už sama existence, profesní věhlas a tvorba Davida Kopeckého, který podle kolegy navrhl pro pražskou Letnou objekt "lepší než Kaplický". Nicméně experimentálně stylizovaná skládanka jako by odrážela spíše snahu režisérky ujasnit si konečně, jestli žila s géniem, nebo s šílencem, s velkým umělcem, nebo velkým sobcem.

Spali na zemi, okna ucpávali starými kalhotami, pro tříčlennou rodinu měli jeden špekáček, neboť nekompromisní provokatér neuznával pravidla, sbíral ceny za domy, v nichž lidé nechtěli bydlet, takže ztrácel zakázky a hromadil dluhy. Díky bohatým soukromým záznamům je film  DK obrazově pestrý, nicméně vyzněním se přiklání k autorčině osobní terapii.

(Mirka Spáčilová, idnes.cz, upraveno)


 

Které tvrzení vyplývá z právě jednoho z uvedených textů?

A: David Kopecký žil nějakou dobu i ve slovenské Stupavě.
B: Film obsahuje i velké množství soukromého materiálu.
C: David Kopecký byl architekt.
D: Rodina Kopeckých žila také v Praze.
E: David Kopecký zemřel na rakovinu.
oSCIO.cz na Facebooku
Anketa
Jaké materiály používáte k přípravě na NSZ?
Ebook Excelujte v OSP (289)
Prezenční kurzy (146)
Internetové kurzy (191)
Tištěné publikace (188)
Jiné materiály (úlohy na oscio.cz,...) (384)
Nejnovější komentáře k úlohám
Diskuse - kde to žije
oSCIO.cz - web o scio testech

Internetový server oscio.cz je neoficiální studentský server určený všem, kteří podstoupí, podstoupili nebo se jen zajimají o scio testy. Server slouží k online sdílení publikování názorů a úloh, které návštěvníci sami vymyslí. Je přísně zakázáno vkládat na tento server materiály, jež podléhají autorským právům jiné (fyzické či právnické) osoby, než je sám uživatel, který materiál vkládá. Veškeré služby serveru www.oscio.cz jsou online a zdarma. Tento web není oficiální webem společnosti SCIO, s.r.o.

Kontaktní osoba: Tomáš Horký
Kontakt | O nás | Odkazy | Podpořte nás | Podmínky a pravidla | Obchodní podmínky