This page needs JavaScript activated to work.

Diskuze: Struktura SCIO testů

Jaroslav 11. 3. 2019, 18:10
Dobrý den studenti :D, v sobotu jsem psal své a zároveň poslední testy. Chtěl bych se jen zeptat, je struktura těchto testů vždy takový ? Na můj vkus bylo ve verbální části až moc textu. Uznávám tedy všechny, kteří byli schopni se prokousat přes to velké množství textů. Já jsem se dostal asi tak do poloviny :D (ten percentil tomu odpovídá hihihi). Já jsem hlavně sázel na synonyma a antonyma, doplňování do vět atd. V tom mě ty testy zklamaly. Naopak jsem mile překvapen analytickým oddílem, tam bylo vše co jsem očekával a co je dle mého názoru klíčové pro určité uvažování. Myslíte, že má cenu investovat do těchto testů další peníze, když rychlost čtení a celkové porozumění v tak krátkém časovém intervalu asi nezlepším ? Díky a přeji všem mnoho úspěchů ?
Postscriptum: Největší ironií je, že se hlásím na kombinaci oborů humanitních studií a češtiny, a takhle mě dostane verbální oddíl. To snad té fakultě ani nemohu ukázat :D
JakubV. 12. 3. 2019, 15:37
Ahoj, taky mám stejný problém s porozuměním textu v krátkém čase. V sobotu jsem byl po druhé a výsledek z verbálního oddílu se mi zhoršil. Hlásím se na IT obor a proto mě tyto testy štvou, protože analytický oddíl mi dopadl dobře a na verbálním oddíle na IT moc nezáleží. Škola bohužel nabírá podle celkového percentilu a ten mi kazí právě verbální oddíl. Budu se hlásit i na třetí pokus a doufám, že mi to vyjde. Přemýšlím spíše nad tím, co dělám špatně. Mí kamarádi tam šli, ani se nepřipravovali a udělali každý minimálně 60 percentil, což by mi i stačilo. Rozhoduji se nad koupí učebnice, ale nejsem si jistý, zda se mi to za ty peníze vyplatí. Jinak přeji hodně štěstí v dalším pokusu. ;−)
JakubV. 12. 3. 2019, 15:37
Ahoj, taky mám stejný problém s porozuměním textu v krátkém čase. V sobotu jsem byl po druhé a výsledek z verbálního oddílu se mi zhoršil. Hlásím se na IT obor a proto mě tyto testy štvou, protože analytický oddíl mi dopadl dobře a na verbálním oddíle na IT moc nezáleží. Škola bohužel nabírá podle celkového percentilu a ten mi kazí právě verbální oddíl. Budu se hlásit i na třetí pokus a doufám, že mi to vyjde. Přemýšlím spíše nad tím, co dělám špatně. Mí kamarádi tam šli, ani se nepřipravovali a udělali každý minimálně 60 percentil, což by mi i stačilo. Rozhoduji se nad koupí učebnice, ale nejsem si jistý, zda se mi to za ty peníze vyplatí. Jinak přeji hodně štěstí v dalším pokusu. ;−)

PŘIDAT ODPOVĚĎ

Vaše jméno:
Text:
Vložením odpovědi souhlasíte s podmínkami a pravidly serveru oSCIO.cz.