This page needs JavaScript activated to work.

Diskuze: Scio

Pepek 8. 12. 2017, 15:22
Kdo se těší zítra na testy, ať řekne percentil!
blazaw 10. 12. 2017, 18:20
percentil
Student 29. 3. 2018, 23:19
Vážení, absolvoval jsem poprvé SCIO testy ZSV a OSP. Jsem studentem VŠ a za bakalářské studium z oboru na který se hlásím jsem měl na VŠ červený diplom. Můj výsledek SCIO je však tragický, přeměšlím tedy, kde je chyba? Ve znalostech které jsem obhájil červeným diplomem nebo testech ovládaných organizací SCIO, která má za účel vylákat ze studentů co nejvyšší sumy za hloupé testy? Asi kdybych byl ovce a za každý pokus dával tisíce, zakoupil přípravné kurzy a učebnice měl bych výsledek uspokojivý. Je smutné že tento systém funguje, případně že se upustilo od standartních testů fakult, které si vytvářely své vlastní testy, aby bylo opravdu relevantně možné vyhodnotit znalosti z oboru na který se hlásím.
Goliath 5. 4. 2018, 01:48
No, Studente, to je takové nošení dříví do lesa, resp. vepřového na Pesach. Kdybyste měl dobrý výsledek, tak píšete opak. Chyba opravdu není ve scio testech. V USA tento systém provozují dlouhá desetiletí − někomu se líbí, někomu moc ne, ale už si povšechně lidé nehoní ego takový rádoby mudrováním jako Vy.
P.S.: Fakultních testů jsem pár absolvoval, řada z nich byla vyloženě absurdní. Nota bene u mnoha humanitních oborů fakultními testy projdou lidé, kteří si sice něco pracně nalili do hlav, ale žel je to jediné, co tam mají, mozek chybí. Je sice pěkné, že mají zájem o obor, ale vysokoškolák neschopný myslet je dosti zbytečný.
Katka 18. 5. 2018, 21:37
Souhlasím se Studentem. Asi v tom budou nějaké finanční výhody Scio −−> škola. Nevím, k čemu je to dobré. Kort, když je někdo na verbální myšlení a jinému jde zase analytické. A nechápu, proč takovéto studijní předpoklady musí absolvovat uchazeči, kteří se hlásí třeba na mediální studia... tam je opravdu nutný předpoklad, aby dotyčný ovládal logické operace!
Admin 20. 5. 2018, 16:11
To bude vždycky otázka... peníze v tom budou určitě. Na druhou stranu si nemyslím, že člověk pracující v oborech mimo Matematiku ji nepotřebuje. Stejně jako si myslím, že lidi by měli být vzděláváni v IT a vyzkoušet si programovat, stejně jako se učí matika nebo čeština (a ne nějakej excel..). Proč? Protože počítače dneska vládnou.

Tak zaprvé, sou pak schopní platit nehorázný peníze za nějakou údržbu webu, i když to podle mě zvládne kde kdo.

A za druhé, bezpečnost:
Uvedu příklad. Formuláře na webu jsou prostě pole, do kterých vkládáte data. Ty data se přesně tak jako je vkládáte do formuláře zpracovávájí skripty. Třeba přihlášení na web. Normálně se to dělá tak, že se udělá HASH hesla (googlit MD5 nebo SHA) a ten se porovnává s HASH vašeho hesla uložené v databázi − něco co jde jen těžko přetvořit zpět.
Jenže před zahashováním je to prostě text jako text. Co když používáte stejná hesla na více domén a nějaká webovka prostě dělá to, že hesla nehashuje / před hashováním je odesílá do jiné databáze?
Víte, jak je jednoduché sestavit bot, co projížní nejznámější weby a používá takovou databázi k tomu, aby se vyzkoušel přihlásit? Víte, co znamená "CPU má 3,5 GHz"? To znamená, že PC zvládne 3,5 miliardy "jednoduchých operací" za SEKUNDU − a to pro počítač, který je běžně dostupný za 20k, nemluvím o serveru. Jak je pro bot asi náročné vyzkoušet tisíce loginů?

Většina hackerských útoků je založena na tom, že využívají PC negramotnost uživatelů.

Buďte si jistí, že vzdělání nikdy neškodí.

PS: my jsme ten "hodný" server a vaše hesla jsou hashována. I se solí (tzn. k heslu se přidává nějaký nesmyslný kus textu a hashuje se to dohromady.)
Admin 20. 5. 2018, 16:19
PPS: příště, až někde používáte pro registraci hesla, zamyslete se nad tím, jaké heslo používáte, nejlepší je mít několik hesel − to NEJ pro nejdůležitější weby (jako banka) a nepoužívat ho nikde jinde, pak nějaké méně důležité na FB, mail..prostě služby, u kterýh máte jistotu, že to nezneužijí, a pak podle vaší chuti další hesla až ty, která, když někdo ukradne, vám vůbec nebudou vadit. Nemusíte mít 10tky hesel, stačí 3,4 podle důležitosti.
Jan03 9. 6. 2018, 23:09
Souhlasím se Studentem. OSP jsou nic neříkající o kvalitě uchazeče. ZSV je zajímavé, kombinuje logiku, tak znalosti.

Nejhorší je, že se na tom jen vydělává kvůli lenosti VŠ.

Správně by měl být jeden test, jedna místnost, jeden pokus. Ne zkoušet 10x.

I ti, co mají 90, tak říkají, že nechápou význam.
Katka 21. 8. 2018, 18:29
Samozřejmě, že čím víc pokusů, tím víc do toho vrazíš. Kup si cvičebnici za další pětikilo, budeš mít štěstí, že se tam objeví aspoň jedna otázka. Nejde ti to doma? Přihlas se na kurzy, zase další prachy navíc. A ne každý si může dovolit 500 za přijímací zkoušku. Scio testy si zkoušeli náhodně dva lidě, kterří mají VŠ a kroutili nad tím hlavou. Jako i to ZSV − pokud se té oblasti člověk do hloubky nevěnuje, nebo se o to nadprůměrně nezajímá, tak nemá šanci. Gymply jsou na tom o něco líp, protože tam se to bere víc do hloubky, ale stejně... nejsem zastáncem toho, aby se přijímal každý, ale tohle...

PŘIDAT ODPOVĚĎ

Vaše jméno:
Text:
Vložením odpovědi souhlasíte s podmínkami a pravidly serveru oSCIO.cz.