This page needs JavaScript activated to work.

Diskuze: Odhlášení během testu

kacenkag 27. 1. 2018, 15:26
Ahojte, už několikrát se mi stalo, že po ukončení testu mě web odhlásil, a tak jsem se nedostala ke svým výsledkům. Stalo se to už někomu?
Admin 27. 1. 2018, 17:58
Dobrý den,

během testu vás web může odhlásit, nic tomu nevadí. Dle vaší IP adresy se do databáze zaznamenává váš průběh testem a na tom není účet závislý.
Pokud jste ztratila své výsledky, pak jste musela obnovit stránku nebo ji nějak otevřít znovu. Test je nastaven tak, že se po načtení 2x stejného okna z databáze sám vymaže (dole se vám u potvrzovacího tlačítka napíše hláška o aktualizaci okna a odstranění výsledků). Pokud to bude dělat větší problémy, možná zabudujeme nějaký náhradní systém co povolí jednu aktualizaci okna max. kvůli nějakému překlepu, ale je to tak uděláno aby se zabránilo podvádění.
Admin 27. 1. 2018, 20:42
Projel jsem to tedy znova, vše běží pěkně. Přidal jsem tedy jeden pokus, kdy první reload ještě nesmaže výsledky. Zkuste to teď, mělo by to být OK.
Díky za trpělivost
ondrejnovy 30. 1. 2018, 21:18
Zdravím, test jsem dokončil, ale nemůžu nikde najít výsledek. Kde mám lépe hledat?
Admin 30. 1. 2018, 22:13
Výsledek se zobrazí po dokončení testu. Pokud se výsledek nezobrazil, pak jste během testu:
2x nahrál stejné okno (reload či otevření testu v novém okně).
nebo
psaní testu překročilo 80 minut (čas se měří od spuštění testu).

V případě generovaného testu se výsledky neuchovávají. V případě testu s percentilem sice nemůžu zpětně říci, které úlohy byly správně a které ne, ale mohu říci výsledné body. Váse sem ale v percentilovém testu nenašel..
ondrejnovy 31. 1. 2018, 12:14
zvláštní, protože já jsem test jistě dodělal 2x. Po stisknutí “ukončit test” (nbo jak to tam stálo na konci analytického oddílu) jsem byl hozen na úvodní stránku a nic se mi nezobrazilo
Kozisek 31. 1. 2018, 20:19
Viz odkaz. Zítra se na to podívám a dám vědět.
Kozisek 31. 1. 2018, 20:28
Ano, všiml jsem si že měníte IP adresu. Pokud test nesmí být vázaný na účet (test padal protože byli uživatelé při řešení testu odhlašování kvůli nečinnosti − a server je ke starým datům nekompromisní), pak IP adresa je jediná věc, která může být použita pro identifikaci testu. Protože běhěm řešení změníte IP adresu, pak vás server v databázi prostě nenajde. Přidám podporu aktualizace IP adresy přes účet, takže bude možné se jednou k řešenému testu vrátit, ale víc s tím udělat nemůžu. Zítra na tom zapracuji.
Kozisek 1. 2. 2018, 15:17
Konečně jsme na to došli. Vinou je tzn. 'vykonávání skriptu' (anglicky 'execute'), kdy skupina rodin prohlížečů Explorer (IE, Firefox) se chovala jinak, než skupina rodiny Chrome (Chrome, Opera), výsledkem bylo odlišné vyhodnocení "bezpečnostního mazání" a test u firefoxu a exploreru mazal výsledky okamžitě.
Protože PHP je počítáno na serveru, nedošlo mi, že používám light−client Chorme (nechává většinu práce na serveru), kdežto typ Fat−clientu některé výpočty provádí za server, proto ty rozdíly. Už jsme to pořešili, a přidali podporu znovuobnovení testu, pokud nastave změna IP adresy.

Přeji pěkný den.

PŘIDAT ODPOVĚĎ

Vaše jméno:
Text:
Vložením odpovědi souhlasíte s podmínkami a pravidly serveru oSCIO.cz.